Nasa’nın Mars 2020 görevi için bir bilet alma şansı 😎

NASA, 2012 yılında Mars’a indirdikleri Curiostiy uzay aracının ardından 2020 yılında kızıl gezegende mikrobik yaşam formlarını araştırması için Rover uzay aracını devreye soktu. Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) uzay aracını 2020 yılının temmuz ayında Florida’daki Cape Canaveral Hava Kuvvetleri İstasyonu’ndan uzaya göndermesi bekleniyor ve aracın 2021’de Mars’ta bulunan Jezero kraterine inmesi planlanıyor.

“İsmini Mars’a Gönder” projesinde sizler de isminizi uzay aracına yazdırarak kızıl gezegene göndermek isterseniz, yapmanız gereken aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklamak. Adınızı ve soyadınızı yazdıktan sonra bir temsili biniş bileti edinmiş oluyorsunuz, işte bu kadar basit!

Uzay keşfedilmemiş şeylerle dolu… Siz de bu temsili biniş biletinizle uzayın keşfine birliktelik etmiş oluyorsunuz. Süreçle ilgili kısa bir bilgi verelim. NASA‘nın Pasadena, Kaliforniya’daki Jet Propulsion Laboratory’deki (JPL) Mikrodevices Laboratuvarı, gönderilen isimleri bir silikon çip(ler) üzerine şablonlamak için elektron ışını kullanacak ve metin çizgileri bir insan saçının binde birinden daha küçük (yaklaşık 75 nanometre) boyutta olacak. Böylelikle bir kuruş boyutundaki bu çip(ler)in üzerine bir milyondan fazla isim yazılabilecek. Bu çip bir cam kapağın altında aracın üzerinde bulunacak.

20 Mayıs’tan 30 Eylül’e kadar, isminizi listeye ekleyebilir ve buradan Mars‘a bir hatıra biniş kartı alabilirsiniz: Bilet almak için buraya tıkla!

İşte bu da bizim biletimiz 😍

Mars 2020 hakkında daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin:

https://www.nasa.gov/mars2020

NASA’nın Ay’dan Mars’a planları hakkında daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin:

https://www.nasa.gov/topics/moon-to-mars