WhatsApp 2018 yılında başlatmış olduğu çıkartmalara biz iletişim kurarken daha kolay kendimizi ifade etmemizi sağlamıştır. Şimdi ise #EvdeKal çıkartmalarını bizlere KOVID-19 salgını ve sonrasında bağlantılarını sürdürmelerine yardımcı olacak “Evde Hep Birlikte” çıkartma paketini bizlere sunuyor.

WhatsApp bize kendi bloğunda yer verdiği “insanların iletişim kurarken kullandıkları en hızlı büyüyen yöntemlerden birisi oldu” ifadesiyle bizim çıkartmaları ne kadar çok sevdiğimizi söylüyor.

Dünya Sağlık Örgütü ile birlikte çalışarak KOVID-19 sürecinde bizlere yardımcı (#EvdeKal diyerek) olmayı amaçlıyor.

İnsanlar sevdikleriyle özellikle izole, yalnız ve korkmuş olanlar hal hatır sorarken bu çıkartmaları eğlenerek kullanacaklarını umduklarını ifade eden whatsapp ekibiyle bu çıkartma paketi, insanlara ellerini yıkamalarını, mesafelerini korumalarını, egzersiz yapmalarını ve daha da önemlisi hayatımızdaki kişisel kahramanları ve sağlık kahramanları kutlamak için yaratıcı yollar sunuyor.

“Evde Hep Beraber” (#EvdeKal) çıkartma paketi artık WhatsApp’ta kullanmak için önce:

 

Adım 1:

Telefonunuzdan WhatsApp uygulamanızı açarak emojilere tıklıyorsunuz.

Adım 2:

Ardından aşağıdaki panelden çıkartmalara tıklayarak çıkarmlarınızın bulunduğu ekrana geliyorsunuz.

Adım 3:

Sağ tarafta yer alan + (artı) ikonuna tıklayarak diğer çıkartmaları görüntülüyorsunuz.

Adım 4:

En üstte yer alan “Evde Hep Birlikte” -World Health Organization çıkarmasının yanında yer alan ↓ (aşağı ok) tıklayarak çıkartmayı telefonunuza indirmiş oluyorsunuz.

Sonuç:

Artık sağlıkla kalarak çıkartmanızı sevdiklerinizle kullanabilirsiniz.

#EvdeKal ‘ın sağlıkla kalın 🥰